Blog

W pakiecie taniej

Adaiz / 10. Czerwiec 2021 - 10:13
Planujesz projekt w ramach budżetu obywatelskiego, doposażenie istniejącego terenu rekreacyjnego lub projekt parku kieszonkowego? Masz ograniczony budżet, a marzy Ci się wyposażenie terenu w więcej niż jedno urządzenie? Zapytaj nas o pakiet!

Jak zabezpieczyć teren pod huśtawką integracyjną?

Adaiz / 27. Kwiecień 2021 - 12:03
Odpowiednio wykonane zabezpieczenie terenu pod urządzeniem nie tylko zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom, ale także ogranicza częstotliwość prowadzenia prac pielęgnacyjnych, przede wszystkim odchwaszczania.

Bezpieczny plac zabaw przed sezonem

Adaiz / 8. Grudzień 2021 - 13:25
Nadchodzi czas sprawdzenia stanu technicznego placów zabaw przed nowym sezonem. Kontrola roczna to najważniejsza i najbardziej szczegółowa kontrola stanu technicznego urządzeń i całego terenu rekreacyjnego, zalecana przez normę PN-EN 1176. Zachęcamy do wykonania jej jak najszybciej!

Dofinansowanie budowy i doposażenia placu zabaw

Adaiz / 17. Marzec 2021 - 7:40

Gdzie szukać możliwości dofinansowania budowy lub doposażenia placu zabaw i jak wybrać odpowiedni program? Podpowiadamy, jak podejść do tematu wsparcia budowy lub doposażenia placu zabaw w urządzenia przeznaczone dla użytkowników  zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością.

Huśtawka dla niepełnosprawnych na placu zabaw

Adaiz / 30. Listopad 2021 - 9:33

Czy na publicznym placu zabaw może pojawić się huśtawka dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Czy istnieje sposób na bezpieczne i zgodne z normami pogodzenie możliwości huśtania się użytkowników pełnosprawnych i poruszających się na wózku inwalidzkim?

Jak zaprojektować dostępny plac zabaw?

Adaiz / 29. Wrzesień 2020 - 13:52

Aby zredukować liczbę ograniczeń w dostępie do zabawy na placu zabaw, należy przeanalizować i poprawić kilka newralgicznych kwestii. Warto je poznać!

Budowa ścieżki sensorycznej na integracyjnym placu zabaw

Adaiz / 25. Wrzesień 2020 - 11:00

Ścieżki sensoryczne przyczynią się nie tylko do stymulacji układu nerwowego, ale także zrelaksowania i uatrakcyjnienia przestrzeni na placu zabaw zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością.

Rośliny na placu zabaw bez barier

Adaiz / 15. Październik 2020 - 12:05

Rośliny na placu zabaw pozwalają wspomagać integrację sensoryczną, uatrakcyjniają aranżację przestrzeni oraz pomagają zacienić teren oraz osłonić przed zanieczyszczeniami, kurzem lub hałasem. Jakie rośliny zaprojektować na integracyjnym placu zabaw?

Jak wybrać urządzenie na plac zabaw bez barier?

Adaiz / 25. Wrzesień 2020 - 10:58

Oferta rynkowa urządzeń dedykowanych na integracyjne place zabaw oraz wspierająca zabawę osób z niepełnosprawnością stopniowo się powiększa.  Na  co zwrócić uwagę projektując i wybierając urządzenia do montażu na placu zabaw?

Jak projektować integracyjną przestrzeń do rekreacji?

admin / 3. Czerwiec 2020 - 14:38

Jak projektować integracyjną przestrzeń rekreacyjną? Podpowiadamy, jakie są kolejne kroki, by zadbać o potrzeby zarówno użytkowników pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością ruchową w przestrzeni rekreacyjnej. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Huśtawka integracyjna w ZSS nr 5 w Sopocie

Adaiz / 25. Wrzesień 2020 - 10:55

Dzięki aktywności nauczycieli w ramach Stowarzyszenia ZADBA, Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie został doposażony o huśtawkę integracyjną TERMA.

Integracja na placach zabaw w Lasowicach Wielkich i Jezierniku

Adaiz / 1. Październik 2020 - 14:59

Podopieczni OREW w Lasowicach Wielkich prowadzony przez Fundację WRÓĆ, korzystają z zabawy na huśtawce integracyjnej od 2016 roku, natomiast teren rekreacyjny drugiej placówki, w Jezierniku, został wzbogacony o huśtawkę niedawno, bo w maju 2018 r.

Przykład efektów korekcji skoliozy z wykorzystaniem urządzenia SKOL-AS

Adaiz / 11. Październik 2017 - 14:56

8 miesięcy ćwiczeń po dwa razy w tygodniu w aparacie SKOL-AS w pozycji leżącej oraz siedzącej. Starania 13-letniej pacjentki ze skoliozą zaowocowały zmniejszeniem skrzywienia kręgosłupa, mierzonego w skali Cobba, z 20 do mniej niż 2 stopni. Badania RTG również potwierdzają, że skolioza obecnie już nie występuje.

SKOL-AS W PRZYCHODNI MORSKIEJ W GDYNI

Adaiz / 21. Grudzień 2016 - 15:20

Największym atutem Przychodni Morskiej jest kompleksowość świadczonych usług oraz doświadczony, wysoko wykwalifikowany zespół terapeutów. Mając na uwadze niekorzystne tendencje w zakresie rozwoju wad postawy, a w tym również skrzywień kręgosłupa wśród dzieci, placówka prowadzi również terapię skolioz z wykorzystywaniem aparatu SKOL-AS.

Aparat SKOL-AS w codziennej pracy terapeuty

Adaiz / 5. Kwiecień 2018 - 14:22

O rosnącym problemie skolioz wśród dzieci, efektach korekcji z wykorzystaniem aparatu SKOL-AS oraz podejściu do pacjenta opowiada mgr fizjoterapii, Joanna Rzepecka, prowadząca prywatny gabinet rehabilitacji REHUS w Gdańsku.

Nowoczesna rehabilitacja w klinice z tradycjami

Adaiz / 5. Październik 2016 - 15:36

Klinika w Krojantach łączy  tradycję z nowoczesnością, stosując w leczeniu zarówno najnowocześniejszą aparaturę leczniczą,  jak i metody  terapeutyczne znane od tysięcy lat. W placówce pacjenci mogą korzystać m.in. z rehabilitacji na urządzeniach AVIOR oraz PICTOR.

Dynamiczny rozwój rehabilitacji w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku

Adaiz / 13. Wrzesień 2016 - 14:18

Rozwinięcie zakładu rehabilitacji w pięć lat? Nie ma rzeczy niemożliwych, jeżeli są chęci, kompetencje i dobra organizacja placówki. Zespół dziewięciu terapeutów ciężko pracuje na to, aby pacjenci szybko wracali do zdrowia. Pomagają im w tym urządzenia TERMA: DRACO i PICTOR.

Strony