Opis urządzenia

Bloczki integracyjne firmy TERMA dedykowane są na place zabaw, siłownie zewnętrzne, do parków oraz przydomowych terenów zielonych w celu zapewnienia możliwości jednoczesnej zabawy osobom pełnosprawnym oraz użytkownikom na wózkach inwalidzkich. Mogą zostać zamontowane jako jedno urządzenie z wybraną grafiką lub kilka urządzeń obok siebie, każde z innym wzorem edukacyjnym.

Bloczki integracyjne TERMA wpływają na integrację na placu zabaw. Z urządzenia może korzystać osoba pełnosprawna oraz osoby na wózku lub z niepełnosprawnością intelektualną lub problemami z widzeniem. Sprawia to, że dzieci mogą bawić się z rówieśnikami, rodzeństwem, rodzicem lub opiekunem. Urządzenie umożliwia zabawę z jednoczesną formą terapii, zależnie od wybranej grafiki i, tym samym, poziomu trudności. Urządzenie daje możliwość kontaktu z osobą z niepełnosprawnością podczas wspólnej zabawy. Nie posiada barier w dostępie, zarówno fizycznych, jak i poznawczych.

Projekt wpisuje się w założenia projektowania uniwersalnego, czyli dostępnego dla wszystkich potencjalnych użytkowników, zarówno pełno-, jak i niepełnosprawnych. Bloczki integracyjne TERMA wizualnie nawiązują do stylistyki wyposażenia placów zabaw, jednocześnie są atrakcyjna wzorniczo.

Parametry techniczne

Konstrukcja: profil ze stali nierdzewnej, blachy ze stali nierdzewnej

Bloczki: płyta HDPE o grubości 15 mm, frezowane

Fundamenty: beton klasy min B-15

Bloczki integracyjne TERMA spełniają wymagania normy PN-EN 1176.

Wymiary zewnętrzne urządzenia: 1628 x 300 x 300 mm

Wysokość urządzenia mierzona od poziomu gruntu: 1628 mm

Odległość pierwszego bloczka od poziomu gruntu: 700 mm

Wymiary bloczka: 300 x 300 x 300 mm

Liczba bloczków: 3

Wysokość swobodnego upadku: brak

Wymiary strefy bezpieczeństwa: po 1500 mm od każdej krawędzi zewnętrznej urządzenia