Opis

  • Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Bujak integracyjny nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
  • Bujak integracyjny to urządzenie służące do zabawy poprzez przyciąganie się do barierek oraz jako urządzenie odbijające. Sprężyny umieszczone pod platformą dają możliwość wychylania platformy na boki. Przy urządzeniu są dwa zestawy barierek, z których można korzystać, zależnie od potrzeb – niższe i wyższe. Urządzenie, oprócz zabawy, służy poprawie propriocepcji i koorydnacji oraz wspiera kinezyterapię kończyn górnych.
  • Na urządzeniu jednocześnie mogą bawić się osoby z niepełnosprawnością , także na wózkach inwalidzkich, razem z osobami pełnosprawnymi w różnej konfiguracji tych użytkowników.
  • Na urządzeniu mogą jednocześnie bawić się 2 osoby.
  • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.

Rehabilitacja

Urządzenie polecane jest dla osób pełnosprawnych, a także dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim. Urządzenie dostępne także dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla seniorów.

Rehabilitacja neurologiczna Rehabilitacja ruchowa
Ćwiczenia polecane szczególnie dla osób z niedowładem połowiczym – po udarze, SM), wykonywane na stojąco. Stymulacja układu proprioceptywnego poprzez oddziaływanie bodźców na zmysł wzroku i równowagi. Ćwiczenia stawu skokowego wykonywane na stojąco, kontrola dynamiczna. Ćwiczenia koordynacji i siły kończyn górnych. Pośrednio ćwiczenia będą oddziaływać na mięśnie głębokie tułowia i  budowanie strategii równoważnych ze względu na niestabilne podłoże u osób korzystających w urządzenia na stojąco.

Parametry techniczne

Wymiary zewnętrzne urządzenia: 2093 mm x 1390 mm

Wysokość urządzenia: 1041 mm od poziomu platformy

Masa urządzenia: 400 kg

Wysokość swobodnego upadku: brak

Głębokość fundamentowa:  878 mm poniżej poziomu gruntu

Maksymalny stopień wychylenia od podłoża: 3 stopnie

Strefa bezpieczeństwa: po 1500 mm od każdej krawędzi zewnętrznej urządzenia

Powierzchnia strefy funkcjonalnej:  22,35 m2

Filmy

Obsługa Bujaka integracyjnego Terma

`

Znajdź bujak

Zobacz Pełną Listę Ukryj listę