3D konfigurator

Opis

 • Huśtawka integracyjna firmy TERMA to urządzenie, którego zadaniem jest zapewnienie możliwości jednoczesnej zabawy osobom pełnosprawnym oraz użytkownikom na wózkach inwalidzkich. Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Huśtawka integracyjna nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli.
 • Urządzenie oprócz zabawy, daje możliwość ćwiczenia kończyn górnych, a także poprawienia integracji sensorycznej i propriocepcji.
   
 • Dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie cenny jest aspekt „sprawczości” polegający na wprawianiu huśtawki w ruch poprzez odpychanie się kończynami górnymi od rękojeści. Jeżeli osoba z niepełnosprawnością nie jest w stanie napędzać urządzenia, wystarczy, że czynność tą wykonuje osoba pełnosprawna uczestnicząca w zabawie.
   
 • Huśtawka integracyjna występuje w zestawie z tablicą informacyjną, która musi znaleźć się z bezpośrednim sąsiedztwie zamontowanego urządzenia, w nieosłoniętym, dobrze widocznym dla użytkowników miejscu.
   
 • Na urządzeniu mogą jednocześnie bawić się 2 osoby.
   
 • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 16630:2015-06. W przypadku montażu urządzenia w pobliżu placu zabaw, należy je dodatkowo ogrodzić.

Parametry techniczne

Wymiary zewnętrzne: 2210x 1951 mm

Wysokość od poziomu gruntu: 1242 mm

Masa urządzenia bez fundamentów i najazdu: 260 kg

Wysokość swobodnego upadku: brak

Strefa bezpieczeństwa: po 1500 mm od boku urządzenia i po 2000 mm z przodu i z tyłu.

Wymiary tablicy informacyjnej: 800 × 600 mm

Wysokość tablicy informacyjnej od podłoża: 1800 cm

Filmy

Obsługa huśtawki integracyjnej przez osobę na wózku inwalidzkim

Obsługa huśtawki integracyjnej przez osobę pełnosprawną i osobę na wózku inwalidzkim

 
`

Znajdź huśtawkę

View Complete List Hide the list