Opis

 • Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Kołowrotek integracyjny nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
 • Głównym atutem kołowrotka integracyjnego jest wspieranie rehabilitacji kończyn górnych poprzez napędzanie urządzenia za pomocą rotorów do kończyn górnych. Rotory wprawiają w ruch kolorową obręcz urządzenia. Użytkownicy kołowrotka mają wrażenie poruszania się względem obręczy. Dodatkowo zestaw kolorów przeznaczony na obręcz był konsultowany z terapeutami i jego zadaniem jest wspieranie integracji sensorycznej poprzez kolorów i światła przechodzącego przez kolorowe płyty.
   
 • Dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie cenny jest aspekt „sprawczości” polegający na wprawianiu koła w ruch poprzez wykonywanie ćwiczeń na rotorze do kończyn górnych.
   
 • Na urządzeniu jednocześnie mogą bawić się osoby z niepełnosprawnością , także na wózkach inwalidzkich, razem z osobami pełnosprawnymi w różnej konfiguracji tych użytkowników.
   
 • Na urządzeniu mogą jednocześnie bawić się 2 osoby.
   
 • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.
 

Parametry techniczne

Średnica koła: Ø3042 mm

Zewnętrzna szerokość koła: 885 mm
Wysokość urządzenia od poziomu gruntu do górnej krawędzi koła: 2321 mm

Całkowita wysokość urządzenia: 3141 mm

Głębokość wykopu: 820 mm

Masa urządzenia: około 650 kg

Wysokość swobodnego upadku:  brak

Wymiary strefy bezpieczeństwa: po 1500 mm od każdej zewnętrznej krawędzi

Powierzchnia strefy funkcjonalnej: 6014 x 5040 mm (30,31m2)

Filmy

Kołowrotek integracyjny TERMA