3D Wizualizacja

Opis

  • Jest to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Kołowrotek integracyjny nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
  • Głównym atutem kołowrotka integracyjnego jest wspieranie rehabilitacji kończyn górnych poprzez napędzanie urządzenia za pomocą rotorów do kończyn górnych. Rotory wprawiają w ruch kolorową obręcz urządzenia. Użytkownicy kołowrotka mają wrażenie poruszania się względem obręczy. Dodatkowo zestaw kolorów przeznaczony na obręcz był konsultowany z terapeutami i jego zadaniem jest wspieranie integracji sensorycznej poprzez kolorów i światła przechodzącego przez kolorowe płyty.
     
  • Dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie cenny jest aspekt „sprawczości” polegający na wprawianiu koła w ruch poprzez wykonywanie ćwiczeń na rotorze do kończyn górnych.
     
  • Na urządzeniu jednocześnie mogą bawić się osoby z niepełnosprawnością , także na wózkach inwalidzkich, razem z osobami pełnosprawnymi w różnej konfiguracji tych użytkowników.
     
  • Na urządzeniu mogą jednocześnie bawić się 2 osoby.
     
  • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.
  • Cena 47 000 zł netto + 23% VAT. Nie zawiera ceny transportu i montażu (wyceniane indywidualnie).

 

Rehabilitacja

Urządzenie polecane dla użytkowników pełnosprawnych, dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim, o kulach, przy balkoniku. Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, z zaburzeniami neurologicznymi (udary, SM), dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a także seniorów.

 

Rehabilitacja neurologiczna Rehabilitacja ruchowa
Stymulacja układ nerwowego w przypadku porażeń i niedowładów. Możliwość wykonywania ruchów wspomaganych w sytuacji, gdy rotor napędza użytkownik pełnosprawny, a osoba z niepełnosprawnością wykonuje ruch bez użycia siły, ale dzięki temu odtwarza kontrolę nerwowo-mięśniową. Wskazaniem do stosowania rotorów są: stwardnienie rozsiane, stany po udarze mózgu, przy porażeniu dwukończynowym, porażeniu spastycznym, chorobie Parkinsona oraz innych chorobach neurologicznych i mięśniowo - neurologicznych. Dodatkowo, zmieniające się kolory obracającego się koła urządzenia stymulują układ nerwowy pod kątem odbierania bodźców sensorycznych w stanach zaburzeń integracji sensorycznej. Napędzanie ruchu urządzenia siłą własnych mięśni daje poczucie sprawczości, które jest bardzo ważne w terapii niepełnosprawności intelektualnych, a także daje możliwość treningu samodzielności.  Mechanizm rotoru rehabilitacyjnego pozwala na wprowadzenie w ruch obrotowy kolorowego koła urządzenia przy użyciu manetek napędzanych siłą kończyn górnych. W ruch zaangażowanych jest szereg grup mięśniowych kończyn górnych -  agonistycznych i antagonistycznych – współdziałających ze sobą oraz wykonujących ruch przeciwny – wyprost/ zgięcie (w stawie barkowym, łokciowym oraz nadgarstkowym). Możliwość wykonywania ruchów wspomaganych w sytuacji, gdy rotor napędza użytkownik pełnosprawny, a osoba z niepełnosprawnością wykonuje ruch bez użycia siły, ale dzięki temu odtwarza zakresy prawidłowe zakresy ruchu w stawach, pracuje nad koordynacją ruchu naprzemiennego.

Parametry techniczne

Materiały:

Konstrukcja: profile stalowe z podkładem epoksydowym, malowane i lakierowane proszkowo, elementy ze stali nierdzewnej, kołnierz z gumy

Platforma: płyta HPL

Fundamenty: beton klasy min B-15

 

Wymiary i parametry:

Średnica koła: Ø3105 mm

Zewnętrzna szerokość koła: 1125 mm

Wysokość urządzenia od poziomu gruntu do górnej krawędzi koła: 2484 mm

Całkowita wysokość urządzenia: 3124 mm

Głębokość fundamentowa: 770 mm

Masa urządzenia: 450 kg

 

Dodatkowe informacje:

Wysokość swobodnego upadku: brak

Wymiary strefy bezpieczeństwa: po 1500 mm od każdej zewnętrznej krawędzi

Powierzchnia strefy funkcjonalnej: 6014 x 5040 mm (26,55m2)

Filmy

Kołowrotek integracyjny TERMA