3D konfigurator

Opis

  • Jest to urządzenie pełniący funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Piaskownica integracyjna podwyższona nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
  • Zabawa w piaskownicy to przede wszystkim terapia ręki, trening umiejętności manualnych. Można umieścić w piasku kolorowe kamyczki, muszelki lub inne przedmioty. Zadaniem osoby, która się bawi jest ich znalezienie w piasku, chwycenie i wyjęcie. Taki rodzaj zabawy wspiera również integrację sensoryczną.
     
  • Piaskownica integracyjna podwyższona daje możliwość prowadzenia terapii osób z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną oraz zapewnia dodatkowe wspomaganie rozwoju i zabawy dzieci pełnosprawnych. Z piaskownicy podwyższonej mogą korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ale mogą się przy niej bawić też osoby pełnosprawne. Wspólna zabawa daje możliwość integracji.
     
  • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.
  • Cena 5 500 zł netto + 23% VAT. Nie zawiera ceny transportu i montażu (wyceniane indywidualnie).

Rehabilitacja

Urządzenie przeznaczone do użytku przez osoby pełnosprawne, a także dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim. Urządzenie polecane jednocześnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, z zanurzeniami neurologicznymi (udary, SM), dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a także seniorów cierpiących na zaburzenia funkcji poznawczych.

Rehabilitacja neurologiczna Rehabilitacja ruchowa
Koordynacja oko-ręka polegająca na wybieranie przedmiotów z piasku (kamyczki, kolorowe przedmioty, muszelki). Ten rodzaj koordynacji odpowiada za prawidłową ocenę odległości i umożliwia planowanie oraz wykonywanie ruchów w sposób dokładny i celowy. Terapia integracji sensorycznej polegająca na przesypywaniu piasku, która oddziałuje na receptory znajdujące się na dłoniach. Trening siły i koordynacji kończyn górnych, a także sprawności i siły chwytu, precyzji kontroli pracy paliczków i nadgarstka. Trening funkcjonalny dłoni zmierzający do reedukacji jej funkcji - ćwiczenia czynne nadgarstka i dłoni.

Parametry techniczne

Wymiary zewnętrzne piaskownicy podwyższonej: 1360x1360 [mm]

Wymiary wewnętrzne piaskownicy podwyższonej: 1148x1148 [mm]

Wysokość piaskownicy podwyższonej od poziomu gruntu: 879 [mm]

Masa piaskownicy podwyższonej (bez fundamentów): 117 [kg]

Grubość ścianek płyty: 10 [mm] 

Średnice zewnętrzne przekroju nóg: 90 [mm]

Głębokość misy: 192 [mm]

Wysokość swobodnego upadku: brak

Wymiary strefy funkcjonalnej: zależnie od konfiguracji piaskownic względem siebie. Po 1500 mm od każdej krawędzi zewnętrznej urządzenia.
Głębokość fundamentowa:  540 [mm]

Filmy

Piaskownice integracyjne TERMA