3D konfigurator

 

 

Opis

 • Jest to zestaw urządzeń pełniący funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, Zestaw piaskownic integracyjnych nadaje się doskonale do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także na publiczne place zabaw.
 • Zabawa w piaskownicy to przede wszystkim terapia ręki, trening umiejętności manualnych. Można umieścić w piasku kolorowe kamyczki, muszelki lub inne przedmioty. Zadaniem osoby, która się bawi jest ich znalezienie w piasku, chwycenie i wyjęcie. Taki rodzaj zabawy wspiera również integrację sensoryczną.
   
 • Piaskownica integracyjna podwyższona daje możliwość prowadzenia terapii osób z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną oraz zapewnia dodatkowe wspomaganie rozwoju i zabawy dzieci pełnosprawnych. Z piaskownicy podwyższonej mogą korzystać osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, ale mogą się przy niej bawić też osoby pełnosprawne. Wspólna zabawa daje możliwość integracji.
   
 • Wybierając zestaw piaskownic należy lokalizować je maksymalnie 150 cm od siebie, by zapewnić bliskość użytkowników o różnym poziomie sprawności, ale także bezpieczeństwo i zgodność z normą PN-EN 1176.
   
 • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.
 • Cena 9 000 zł netto + 23% VAT. Nie zawiera ceny transportu i montażu (wyceniane indywidualnie).

Rehabilitacja

Zestaw urządzeń przeznaczony do użytku przez osoby pełnosprawne, a także dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim (piaskownica podwyższona). Urządzenia polecane jednocześnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, z zanurzeniami neurologicznymi (udary, SM), dla osób z niepełnosprawnością wzroku, a także seniorów cierpiących na zaburzenia funkcji poznawczych.

 

Rehabilitacja neurologiczna Rehabilitacja ruchowa
Koordynacja oko-ręka polegająca na wybieranie przedmiotów z piasku (kamyczki, kolorowe przedmioty, muszelki). Ten rodzaj koordynacji odpowiada za prawidłową ocenę odległości i umożliwia planowanie oraz wykonywanie ruchów w sposób dokładny i celowy. Terapia integracji sensorycznej polegająca na przesypywaniu piasku, która oddziałuje na receptory znajdujące się na dłoniach. Trening precyzji i koordynacji kończyn górnych, a także sprawności i siły chwytu, precyzji kontroli pracy paliczków i nadgarstka. Trening funkcjonalny dłoni zmierzający do reedukacji jej funkcji - ćwiczenia czynne nadgarstka i dłoni.

Parametry techniczne

Wymiary zewnętrzne piaskownicy niskiej: 1410x1410 [mm]

Wymiary zewnętrzne piaskownicy wysokiej: 1360x1360 [mm]

Wymiary wewnętrzne piaskownicy niskiej: 1050x1050 [mm]

Wymiary wewnętrzne piaskownicy wysokiej: 1148x1148 [mm]

Wysokość piaskownicy niskiej od poziomu gruntu: 240 [mm]

Wysokość piaskownicy wysokiej od poziomu gruntu: 879 [mm]

Masa piaskownicy niskiej (bez fundamentów): 67 [kg]

Masa piaskownicy wysokiej (bez fundamentów):117 [kg]

Grubość ścianek płyty: 10 [mm] burty i 15 [mm] siedzisko

Średnice zewnętrzne przekroju nóg: 90 [mm]

Wysokość swobodnego upadku: brak

Wymiary strefy funkcjonalnej: zależnie od konfiguracji piaskownic względem siebie. Po 1500 mm od każdej krawędzi zewnętrznej urządzenia.
Głębokość fundamentowa:  340 [mm]

Powierzchnia strefy funkcjonalnej: 30,26 m^2

 

Filmy

Piaskownica integracyjna firmy TERMA