Aktualności

Bieg po dostępność – wywiad z Peterem Haffner

Adaiz / 15. Październik 2021 - 15:28
Inicjatorem działalności stowarzyszenia Pro-Inklusionsschaukel e.V. gem. Saarlouis w Niemczech jest Peter Haffner, zapalony biegacz i aktywista społeczny. Przebiegał często koło placu zabaw na swoim osiedlu i kiedyś zaobserwował sytuację, która bardzo go poruszyła i zainspirowała do działania. Z Peterem rozmawiamy o jego działalności, aktualnych planach i tym, jak walka o dostępność potrafi zmieniać jakość życia ludzi, którzy do tej pory byli wykluczeni.

Inkluzywny plac zabaw w Losheim am See w Niemczech

Adaiz / 15. Październik 2021 - 15:29
Stowarzyszenie Pro-Inklusionsschaukel e.V. gem. Saarlouis w Niemczech buduje prawdziwie inkluzywny plac zabaw. Znajdą się tam urządzenia firmy TERMA.

Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA

Adaiz / 14. Wrzesień 2021 - 9:31
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od osiemnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy nasze urządzenia integracyjne w ramach strefy rekreacji zorganizowanej przez Biblioteką Główną w Koszalinie, gdzie odbywały się pokazy filmowe, prelekcje, wystawy i wiele innych ciekawych atrakcji.

Konkurs "Integracja nie tylko na filmach – Dostępny plac zabaw"

Adaiz / 2. Wrzesień 2021 - 8:52
Integracja nie tylko na filmach – Dostępny plac zabaw. Rusza konkurs promujący dostępność w przestrzeniach rekreacyjnych. Nagraj filmik, opublikuj na Facebook i wygraj urządzenie na integracyjny plac zabaw!

Nowe urządzenia na placach zabaw

Adaiz / 25. Czerwiec 2021 - 11:13
Nowe, małe urządzenia integracyjne pojawiły się na placach zabaw w OREW w Lasowicach Wielkich oraz Fundacji Maja w Gdańsku. Dzięki nim powstała możliwość prowadzenia edukacji i terapii na świeżym powietrzu, połączonej z zabawą.

Finał zbiórki dla Maksa - pierwszy integracyjny plac zabaw w Sławnie

Adaiz / 24. Czerwiec 2021 - 13:20
Pierwszy integracyjny plac zabaw w Sławnie to efekt inicjatywy firmy Flowair, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział w Koszalinie, Urzędu Miasta Sławno oraz wszystkich firm z branży HVAC, które zaangażowały się w zbiórkę. Warto się jednoczyć dla takich emocji!

Karuzela integracyjna doceniona

Adaiz / 11. Marzec 2021 - 12:56
Karuzela integracyjna TERMA została doceniona poprzez przyznanie nagrody Grand Prix w konkursie Lider dostępności priorytetowych branż, zorganizowanym w ramach programu Dostępność Plus przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Zbiórka na huśtawkę integracyjną dla Maksa

Adaiz / 7. Grudzień 2020 - 8:05

Trwa świąteczna zbiórka na zakup huśtawki integracyjnej dla Maksa i innych dzieci z niepełnosprawnością ze Sławna. Każda pomoc się liczy!

DOSTĘPNOŚĆ NA PLACACH ZABAW - TRZECIA EDYCJA WEBINARÓW

Adaiz / 27. Kwiecień 2021 - 10:22

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami z trzeciej edycji webinarów z cyklu "Dostępność na placach zabaw". Tym razem "zielone" tematy: "Naturalne place zabaw jako odpowiedź na deficyty poznawcze współczesnych dzieci o różnym poziomie sprawności" oraz "Rośliny na dostępnym placu zabaw".

Partnerstwo na rzecz dostępności

Adaiz / 25. Wrzesień 2020 - 14:05

Terma Sp. z o.o. dołączyła do sygnatariuszy Partnerstwa dla Dostępności. To zobowiązanie współpracy na rzecz realizacji założeń programu Dostępność Plus.

DOSTĘPNOŚĆ NA PLACACH ZABAW - CYKL WEBINARÓW

Adaiz / 15. Czerwiec 2020 - 8:42

Pierwszy cykl webinarów "Dostępność  na placach zabaw" dobiegł końca. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami.

Targi FSB w Kolonii

Adaiz / 10. Grudzień 2019 - 11:09

Międzynarodowe targi sportu i rekreacji FSB odbędą się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 5-8 listopada 2019. Ponad 600 wystawców z całego świata prezentować będzie swoje produkty i usługi obejmujące tematykę sportu i rekreacji. Pośród nich również firma TERMA.

Artykuł dot. urządzeń wspomagających proces korekcji skoliozy

Adaiz / 10. Wrzesień 2019 - 13:19

Na  łamach czasopisma "Pomiary-Automatyka-Robotyka" ukazał się artykuł "Urządzenia mechaniczne wykorzystywane w fizjoterapii dysfunkcji kręgosłupa", w którym analizie poddana została również konstrukcja aparatu SKOL-AS do trójpłaszczyznowej korekcji skoliozy.

Jest już nowy katalog!

Adaiz / 6. Sierpień 2019 - 9:15

Zapraszamy do zapoznania się z nowym katalogiem urządzeń rehabilitacyjnych i integracyjnych TERMA!

Laboratorium Dostępności

Adaiz / 2. Lipiec 2019 - 8:16

Laboratorium Dostępności to konferencja zorganizowana przez Fundację Integracja, poświęcona w całości tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej m.in. dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. W trakcie tego wydarzenia prezentowaliśmy nasze rozwiązania dedykowane integracji w przestrzeni rekreacyjnej: makiety huśtawki integracyjnej, integracyjnej huśtawki wagowej oraz kołowrotka integracyjnego, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem.

Dni Integracji z Fundacją Anny Dymnej "Mimo wszystko"

Adaiz / 10. Lipiec 2019 - 11:34

Dni Integracji na Rynku w Krakowie to cykliczna impreza organizowana przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". W namiocie rodzinnym prezentowaliśmy huśtawkę integracyjną oraz piaskownice integracyjne TERMA. Unikalna atmosfera i wspaniałe chwile zostaną z nami na długo!

Nominacja do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019

Adaiz / 1. luty 2019 - 9:41

Terma została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak, w kategorii: Innowacyjne rozwiązania przyszłości za realizację projektu pn.: Wdrożenie własnych wyników prac B+R celem rozpoczęcia produkcji oraz wprowadzenia na rynek nowatorskich urządzeń rehabilitacyjno-integracyjnych. 

Wykład dot. skuteczności metody SKOL-AS podczas konferencji "Rehabilitacja wczoraj, dziś i jutro"

Adaiz / 25. Październik 2018 - 9:55

Podczas konferencji "Rehabilitacja wczoraj, dziś i jutro" został wygłoszony wykład "Zastosowanie metody SKOL-AS w pozycjach leżącej i siedzącej w terapii niskostopniowych skolioz", będący podsumowaniem programu badawczego, który był prowadzony przez Centrum Rehabilitacji HUMANUS w Olsztynie i dotyczył oceny skuteczności metody SKOL-AS u dzieci z niskostopniową skoliozą.

Strony