Aktualności

Targi GALABAU w Norymberdze

Adaiz / 23. Wrzesień 2022 - 8:42
Po 4 latach przerwy, w dniach 14-17 września 2022 odbyła się kolejna edycja targów GALABAU w Norymberdze. Na naszym stoisku po raz pierwszy pokazaliśmy nasze innowacje produktowe - Kołowrotek integracyjny i Huśtawkę wagową integracyjną.

VII Letni Festiwal Integracji w Dillingen w Niemczech

Adaiz / 14. Lipiec 2022 - 13:20
Po dwuletniej przerwie, w dniu 2 lipca 2022 odbył się VII Letni Festiwal Integracji, organizowany w Dillingen w Niemczech. Lokalne stowarzyszenia mogły zaprezentować swoje działania na rzecz inkluzywności. Terma razem z organizacją partnerską, stowarzyszeniem Pro-Inklusionsschaukel pokazała na stoisku urządzenia na integracyjne place zabaw.

Inte-GRA Konkurs PFR Nieruchomości i Fundacji Integracja na projekt dostępnego placu zabaw

Adaiz / 2. Czerwiec 2022 - 13:07
Rusza konkurs Inte-GRA, organizowany przez Fundację Integracja i PFR Nieruchomości, którego celem jest opracowanie projektu nowoczesnego placu zabaw – miejsca służącego zabawie i czynnemu spędzaniu wolnego czasu, a także przestrzeni integrującej pokolenia oraz użytkowników o różnym stopniu sprawności ruchowej. Konkursowe projekty powinny uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami, np. poruszających się na wózkach, czy niewidomych i słabowidzących oraz ich opiekunów.

Solidarni z Ukrainą

Adaiz / 28. luty 2022 - 12:44
Jesteśmy solidarni z Ukrainą!

Amazon na rzecz dostępności

Adaiz / 15. Grudzień 2021 - 9:19
Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy PSONI w Dzierżoniowie nawiązał współpracę z firmą Amazon, której owocem jest powstanie wymarzonego, integracyjnego placu zabaw przy Ośrodku, z którego mogą korzystać podopieczni.

Inkluzywny plac zabaw w Losheim am See w Niemczech

Adaiz / 15. Październik 2021 - 15:29
Stowarzyszenie Pro-Inklusionsschaukel e.V. gem. Saarlouis w Niemczech buduje prawdziwie inkluzywny plac zabaw. Znajdą się tam urządzenia firmy TERMA.

Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA

Adaiz / 14. Wrzesień 2021 - 9:31
Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od osiemnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy nasze urządzenia integracyjne w ramach strefy rekreacji zorganizowanej przez Biblioteką Główną w Koszalinie, gdzie odbywały się pokazy filmowe, prelekcje, wystawy i wiele innych ciekawych atrakcji.

Konkurs "Integracja nie tylko na filmach – Dostępny plac zabaw"

Adaiz / 2. Wrzesień 2021 - 8:52
Integracja nie tylko na filmach – Dostępny plac zabaw. Rusza konkurs promujący dostępność w przestrzeniach rekreacyjnych. Nagraj filmik, opublikuj na Facebook i wygraj urządzenie na integracyjny plac zabaw!

Nowe urządzenia na placach zabaw

Adaiz / 25. Czerwiec 2021 - 11:13
Nowe, małe urządzenia integracyjne pojawiły się na placach zabaw w OREW w Lasowicach Wielkich oraz Fundacji Maja w Gdańsku. Dzięki nim powstała możliwość prowadzenia edukacji i terapii na świeżym powietrzu, połączonej z zabawą.

Finał zbiórki dla Maksa - pierwszy integracyjny plac zabaw w Sławnie

Adaiz / 24. Czerwiec 2021 - 13:20
Pierwszy integracyjny plac zabaw w Sławnie to efekt inicjatywy firmy Flowair, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział w Koszalinie, Urzędu Miasta Sławno oraz wszystkich firm z branży HVAC, które zaangażowały się w zbiórkę. Warto się jednoczyć dla takich emocji!

Karuzela integracyjna doceniona

Adaiz / 11. Marzec 2021 - 12:56
Karuzela integracyjna TERMA została doceniona poprzez przyznanie nagrody Grand Prix w konkursie Lider dostępności priorytetowych branż, zorganizowanym w ramach programu Dostępność Plus przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Zbiórka na huśtawkę integracyjną dla Maksa

Adaiz / 7. Grudzień 2020 - 8:05

Trwa świąteczna zbiórka na zakup huśtawki integracyjnej dla Maksa i innych dzieci z niepełnosprawnością ze Sławna. Każda pomoc się liczy!

DOSTĘPNOŚĆ NA PLACACH ZABAW - TRZECIA EDYCJA WEBINARÓW

Adaiz / 27. Kwiecień 2021 - 10:22

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami z trzeciej edycji webinarów z cyklu "Dostępność na placach zabaw". Tym razem "zielone" tematy: "Naturalne place zabaw jako odpowiedź na deficyty poznawcze współczesnych dzieci o różnym poziomie sprawności" oraz "Rośliny na dostępnym placu zabaw".

Partnerstwo na rzecz dostępności

Adaiz / 25. Wrzesień 2020 - 14:05

Terma Sp. z o.o. dołączyła do sygnatariuszy Partnerstwa dla Dostępności. To zobowiązanie współpracy na rzecz realizacji założeń programu Dostępność Plus.

DOSTĘPNOŚĆ NA PLACACH ZABAW - CYKL WEBINARÓW

Adaiz / 15. Czerwiec 2020 - 8:42

Pierwszy cykl webinarów "Dostępność  na placach zabaw" dobiegł końca. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami.

Targi FSB w Kolonii

Adaiz / 10. Grudzień 2019 - 11:09

Międzynarodowe targi sportu i rekreacji FSB odbędą się w Kolonii, w Niemczech, w dniach 5-8 listopada 2019. Ponad 600 wystawców z całego świata prezentować będzie swoje produkty i usługi obejmujące tematykę sportu i rekreacji. Pośród nich również firma TERMA.

Artykuł dot. urządzeń wspomagających proces korekcji skoliozy

Adaiz / 10. Wrzesień 2019 - 13:19

Na  łamach czasopisma "Pomiary-Automatyka-Robotyka" ukazał się artykuł "Urządzenia mechaniczne wykorzystywane w fizjoterapii dysfunkcji kręgosłupa", w którym analizie poddana została również konstrukcja aparatu SKOL-AS do trójpłaszczyznowej korekcji skoliozy.

Jest już nowy katalog!

Adaiz / 6. Sierpień 2019 - 9:15

Zapraszamy do zapoznania się z nowym katalogiem urządzeń rehabilitacyjnych i integracyjnych TERMA!

Strony