Balkonik dziecięcy ELEPHANTI – poznaj kolorowe słoniki

 

Dostępne na rynku pchacze – zabawki niestety nie nadają się dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Są zbyt mało stabilne, nietrwałe, a przez to również niebezpieczne, poza tym kształtują u dzieci nieprawidłowy wzorzec chodu. Typowe medyczne balkoniki, o surowym i mało atrakcyjnym dla dzieci wzornictwie, również nie spełniają oczekiwań odbiorców.

Potrzeba alternatywnego produktu została zgłoszona przez terapeutów na co dzień pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością, m.in. w PSOUU w Skarszewach. W efekcie powstał atrakcyjny wizualnie tylny balkonik ELEPHANTI, który jest stabilny, zwrotny, dostępny cenowo, a design został opracowany przez projektantkę Renatę Piołunkowską, absolwentkę gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kolorowe słoniki mają zachęcać dzieci do przyjmowania pozycji pionowej , a podpierając się na ramie, do stawiania kolejnych kroków. Produkt przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 75do 90 cm, które mają możliwość korzystania z balkonika tylego. Ważnym aspektem jest również kompaktowy rozmiar balkonika, ponieważ z powodzeniem mieści się w bagażniku samochodu osobowego lub może zostać przewieziony publicznym środkiem transportu.

Mamy nadzieję, że nasi mali Odbiorcy razem ze słonikiem ELEPHANTI będą poznawać świat, który dostarczy im wiele radości.

 

WIęcej o produkcie: Balkonik ELEPHANTI