Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja od osiemnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowaliśmy nasze urządzenia integracyjne w ramach strefy rekreacji zorganizowanej przez Biblioteką Główną w Koszalinie, gdzie odbywały się pokazy filmowe, prelekcje, wystawy i wiele innych ciekawych atrakcji.

 

     

     

        

 

 

Jury Festiwalu postanowiło przyznać wyróżnienia i statuetki Motyla 2021 filmom fabularnym, dokumentalnym i amatorskim.

Jury obradowało w składzie: Adam Woronowicz (przewodniczący), Marta Lipińska, Wojciech Otto i Marcin Bortkiewicz. O statuetki rywalizowały 33 filmy.

Wyróżnienie w kategorii filmów amatorskich otrzymał Macieja Książko za film pt: „Marzenie”. 

Motyla 2021 w kategorii filmów amatorskich gremium przyznało Marcinowi Truszczyńskiemu za film pt: „Dziewczynka z zapałkami”.

W kategorii film dokumentalny wyróżnienie otrzymały dwa filmy - „Synek” w reżyserii Pawła Chorzępy oraz „On the Edge” Rina Papish.

Statuetkę Motyla 2021 za najlepszy film dokumentalny otrzymała produkcja  „Jeden dzień dłużej” Moniki Meleń.

W kategorii film fabularny jury przyznało wyróżnienie filmowi  „Ondyna” Tomasza Śliwińskiego.

Motyla 2021 za najlepszy film fabularny trafił do filmu „Moje serce” Damiana Kocura.

Nagroda publiczności trafiła do filmu dokumentalnego „Neurochirurg” Magdaleny Zagały. 

Nagrodę Rektora Politechniki Koszalińskiej otrzymał film „Gosia@Tomek” Christine Jezior. Film wybrało Jury Młodzieżowe w składzie: Emil Gański (przewodniczący), Marcelina Lewińska i Rozalia Flaczyńska. Członkowie gremium to studenci Politechniki Koszalińskiej.