Finał zbiórki dla Maksa - pierwszy integracyjny plac zabaw w Sławnie

Pierwszy integracyjny plac zabaw w Sławnie to efekt inicjatywy firmy Flowair, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oddział w Koszalinie, Urzędu Miasta Sławno oraz wszystkich firm z branży HVAC, które zaangażowały się w zbiórkę. Warto się jednoczyć, dla takich emocji!

Inicjatorem całej akcji była Katarzyna Drzewiecka, marketing area manager z firmy Flowair, która jako wolontariusz zaangażowała się w pomoc Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oddział w Koszalinie. W tym roku pojawił się pomysł realizacji marzenia jednego z podopiecznych Towarzystwa - Maksowi, który razem z rodzicami, dzielnie walczy z niepełnosprawnością. Maks marzył o tym, żeby bawić się na placu zabaw z innymi dziećmi.

Celem akcji było więc połączenie sił firm z branży HVAC (Knauf Industies, Hi5 Logistics, MK Systemy Kominowe, Klimawent i Scrol ) i montaż na skwerze im. A. Gierymskiego w Sławnie Huśtawki integracyjnej TERMA. Marzenie udało się zrealizować, jednak Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Henrykiem Zabrockim na czele, postanowiło wykorzystać potencjał skweru i zrobić coś więcej dla dzieci, które pozostawały wykluczone w dostępie do placów zabaw.

W porozumieniu z przedstawicielami Urzędu Miasta Sławno zapadła decyzja o doposażeniu skweru i konieczności jego rewitalizacji. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci dokupiło Koło integracyjne TERMA, a Urząd Miasta Sławno natomiast Bloczki integracyjne TERMA oraz odnowił istniejącą infrastrukturę, dodając również nowe nasadzenia.

Dzięki wspólnej inicjatywie udało się zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami w Sławnie miejsce do zabawy na świeżym powietrzu, z dobrym dojazdem i parkingiem. Warto szukać możliwości, jednoczyć się i działać!:)