Konkurs "Integracja nie tylko na filmach – Dostępny plac zabaw"

Integracja nie tylko na filmach – Dostępny plac zabaw. Rusza konkurs promujący dostępność w przestrzeniach rekreacyjnych. Nagraj filmik, opublikuj na Facebook i wygraj urządzenie na integracyjny plac zabaw!

 

Dostrzegasz problem z dostępnością i integracją na placu zabaw w Twojej okolicy? Chcesz wpływać na zmiany tego stanu? Chciałbyś, żeby każdy miał równy dostęp do zabawy na świeżym powietrzu?

 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Nagraj krótki filmik, w którym opowiesz i pokażesz, dlaczego integracja na placu zabaw jest taka ważna? Jakie są największe problemy związane z dostępnością na placach zabaw?  Czego potrzeba, by dostęp do zabawy był równy dla wszystkich? Filmik opublikuj na portalu Facebook https://www.facebook.com/TERMAPLAY/mentions z oznaczeniem @TERMAPLAY w opisie i z informacją, że jest to nagranie związane z niniejszym Konkursem. Możesz wygrać urządzenie na plac zabaw!

Nagrody w konkursie będą przyznawane na podstawie liczby „like’ów” oraz „reakcji” udzielonych pod danym nagraniem do godziny 23:59, 15 października 2021 r.

Nagrody stanowią integracyjne urządzenia na place zabaw: 

- Labirynt integracyjny link – 1 sztuka, dla filmiku o największej popularności. 

- Koło integracyjne link – 1 sztuka, dla miejsca drugiego. 

- Bloczki integracyjne link – 1 sztuka, dla miejsca trzeciego. 

Konkurs trwa od dnia 1 września 2021 r. do dnia 15 października 2021 r. Ogłoszenie laureatów nastąpi do 22 października 2021 r.
 

Kto może wziąć udział?

Osoba fizyczna pełnoletnia bez względu na stopień sprawności. Możesz być lokalnym aktywistą, rodzicem lub asystentem osoby z niepełnosprawnością, wolontariuszem, pracownikiem organizacji pozarządowej lub ośrodka rehabilitacji, a także przedstawicielem rady dzielnicy, urzędu, nauczycielem lub terapeutą. Możesz być osobą indywidualną, która dostrzega problem w swoim mieście lub dzielnicy. Do udziału zapraszamy wszystkie osoby dla których temat dostępności na placach zabaw jest ważny!
 

Co dalej?

Możesz przekazać urządzenie do montażu na placu zabaw należącym do organizacji pozarządowej, która posiada taki teren. Możesz nawiązać dialog z Urzędem Miasta lub Gminy w swojej miejscowości i doprowadzić do montażu na wskazanym placu zabaw, jednocześnie wskazując na problem z dostępnością. Możesz przekazać urządzenie organizacji pozarządowej lub ośrodkowi, w którym pracujesz. Przyczyniasz się do zmian na lepsze, do tego, żeby problem z dostępnością placów zabaw dla osób z niepełnosprawnościami stawał się powodem do dyskusji i przemian.
 

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj: link 

 

Kontakt w sprawie konkursu:

Anna Michułka anna.michulka@termagroup.pl 

Mariusz Sankowski mariusz.sankowski@termagroup.pl 

Izabela Adamska izabela.adamska@termagroup.pl