MedDESIGN

 

 


MedDESIGN bierze na warsztat urządzenia dla osób niepełnosprawnych.  To pierwsza w Trójmieście inicjatywa tego typu, kierowana do studentów ostatnich lat, którzy niebawem wejdą na rynek pracy.

 

Chcemy, by świat osób niepełnosprawnych był lepszy, piękniejszy i łatwiejszy. Chcemy uczyć jak rozmawiać i tworzyć, by ten cel zrealizować.

Warsztaty MedDESIGN prowadzone są pomiędzy kierunkiem Inżynieria Mechaniczno-Medyczna na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej, Wzornictwem Przemysłowym Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz przedstawicielem biznesu, firmą  TERMA Sp. z o.o., producentem urządzeń rehabilitacyjnych. To pierwsza inicjatywa, łącząca świat konstruktorów z zakresu inżynierii medycznej, projektantów oraz przedstawiciela przemysłu.

Liczba zgłoszeń, jaką otrzymaliśmy do tej pory świadczy o tym, jak bardzo potrzebne są interdyscyplinarne inicjatywy podnoszące nie tylko kompetencje, ale również świadomość młodych specjalistów wchodzących na rynek pracy. Dobra współpraca konstruktora i projektanta zwiększa szanse na rynkowy start produktu i jego powodzenie, a także, a właściwie przede wszystkim, na skuteczność produktu i jego realne, pozytywne oddziaływanie na pacjenta, które jest celem nadrzędnym.