Święto inkluzywności w Dillingen

Kołowrotek integracyjny oraz inne urządzenia na inkluzywne place zabaw firmy Terma zostały zaprezentowane 15 czerwca 2024 podczas festiwalu inkluzywności w Dillingen w Niemczech.

 

Coroczny festiwal organizowany przez Ministerstwo Spraw Społecznych, Zdrowia, Kobiet i Rodziny, przy wsparciu miasta Dillingen, odbył się pod hasłem „Olimpiada” z uwagi na zbliżające się Igrzyska Paraolimpijskie 2026.

Stowarzyszenie Saarlouis "Pro-Inklusionsschaukel e.V. gem. Saarlouis" mocno wspierające prawa osób z niepełnosprawnościami oraz ideę inkluzywności w różnych aspektach życia, razem z firmą Terma, prezentowało urządzenia na place zabaw.

- Kołowrotek integracyjny bardzo szybko podbił serca zwiedzających – mówi Peter Haffner, założyciel stowarzyszenia Pro-Inklusionsschaukel e.V. gem. Saarlouis. – Trzeba było czekać w kolejce, żeby przetestować urządzenie, które finalnie zostało od razu zakupione przez prezesa stowarzyszenia Herzensengel e.V. z Merzig, Adriana Schmitza. Urządzenie zostało przekazane gminie Perl, w której trafi na nowo powstały wielopokoleniowy plac zabaw – informuje Peter Haffner.

Oprócz Kołowrotka integracyjnego zostały zaprezentowane tablice integracyjne oraz labirynt. Zainteresowanie odwiedzających oraz pozytywna ocena urządzeń potwierdzają zapotrzebowanie oraz gotowość na zmiany. Czas na zapewnienie dostępu do placów zabaw także osobom z niepełnosprawnościami.