TERMA na Targach Rehabilitacja 2014 w Łodzi

Na stoisku firmy TERMA największe zainteresowanie wzbudzał aparat SKOL-AS, do trójpłaszczyznowej terapii skolioz w pozycji leżącej oraz prototypowe rozwiązanie do terapii w pozycji siedzącej.


Współautorzy metodyki terapii skolioz z wykorzystaniem aparatu SKOL-AS, dr hab. prof. ndzw. Andrzej Suchanowski oraz mgr Andrzej Stolarz.
 


mgr Andrzej Stolarz w towarzystwie Emilii i Michała Rościszewskich z Centrum Rehabilitacji ROSMED w Nowym Tomyślu
 


Przedstawiciele Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Le Soleil z Warszawy w trakcie rozmowy z mgr Andrzejem Stolarzem
 

Na stoisku firmy TERMA zaprezentowano kilka nowości. Oprócz wspomnianego prototypu urządzenia SKOL-AS do terapii w pozycji siedzącej, pokazano nowe produkty z dziedziny rehabilitacji społecznej. Były to: wózek do raczkowania LACERTA oraz chodzik dla osób starszych VELA.

 

Linia produktów do kinezyterapii wzbogacona została natomiast w biofeedback zaimplementowany w postaci gry, z możliwością planowania treningów, zbierania danych i motywacji pacjenta od osiągania lepszych wyników. Na stoisku można było testować działanie nowej aplikacji w połączeniu z urządzeniem do rehabilitacji stawów nadgarstkowych PICTOR , urządzeniem do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego AVIOR oraz urządzeniem do rehabilitacji stawu skokowego DRACO.

 


Przedstawiciele Działu Produktów Medycznych w firmie TERMA
 


Biofeedback w postaci gry zaimplementowany do urządzenia PICTOR (rehabilitacja stawów nadgarstkowych).