Współpracujemy z najlepszymi

 

Specjaliści z Centrum Terapeutycznego NAVITA Rehabilitacja z Torunia pracują w oparciu o specjalnie przygotowany i kompleksowy program rehabilitacyjny, który jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby każdego pacjenta trafiającego do ośrodka. Indywidualnie dobierany jest rodzaj terapii, metody pracy terapeutycznej, czas trwania poszczególnych terapii czy w końcu przybliżony czas trwania całego programu.

W NAVICIE wykorzystuje się wiele metod pracy terapeutycznej m.in. NDT – Bobath, terapia Integracji Sensorycznej poprzedzona diagnozą, terapia ręki, terapia manualna, neurologopedia, dogoterapia, opieka pedagoga i wiele innych.

Najtrudniejsze i najbardziej satysfakcjonujące jest, kiedy wyznacza się trudny cel rehabilitacyjny do osiągnięcia i w końcu osiąga się zamierzony efekt – tłumaczy Marek Wolski, koordynator działu rehabilitacji w centrum NAVITA. – Cel nie zawsze przychodzi łatwo i tutaj pojawiają się trudne momenty. Wyzwaniem dla terapeuty jest zastosowanie wszystkich znanych metod terapeutycznych w ich przezwyciężeniu. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że pracujemy z człowiekiem i jego dobro jest dla nas najważniejsze. Myślę , że radzenie sobie z tymi trudnymi chwilami przychodzi z doświadczeniem – ocenia Marek Wolski.

Program rehabilitacyjny w NAVITA budowany jest w oparciu o kompetencje doświadczonych specjalistów. Po konsultacjach, tworzony jest indywidualny program rehabilitacyjny. Konsylium tworzą specjaliści: fizjoterapeuta, neurologopeda, pedagog, terapeuta integracji sensorycznej. Każdy z nich wnosi ważny element swojego doświadczenia do indywidualnego planu dziecka.

Ważnym elementem wspierającym efekty osiągane podczas terapii są przekazywane rodzicom zalecenia postępowania w domu, uzupełniony radami dla wychowawców i nauczycieli. Wszelkie działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, spokoju i opieki pacjentowi również po opuszczenia ośrodka.

Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca pozwoli na korzystanie z wzajemnych doświadczeń i osiąganie jeszcze lepszych efektów terapeutycznych – podkreśla Kamila Gapska, prezes centrum terapeutycznego NAVITA w Toruniu.

Pierwsza wspólna inicjatywa TERMA oraz NAVITA to II PANEL  DYSKUSYJNY, organizowany przez centrum terapeutyczne NAVITA w Toruniu 15 czerwca 2013r.
Zaplanowane tematy to: Innowacyjność w korekcji skolioz – metodyka i aparatura SKOL-AS oraz
Prelekcje zostaną opatrzone komentarzem Marka Wolskiego, koordynatora działu rehabilitacji w centrum NAVITA w Toruniu.