Wykład dotyczący terapii pacjentów ze skoliozą z wykorzystaniem aparatu SKOL-AS"

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, na Instytucie Kultury Fizycznej, odbył się wykład „Terapia pacjentów ze skoliozą z wykorzystaniem SKOL-AS”.

Poprowadził go Arkadiusz Ginter, menedżer sprzedaży Produktów Medycznych firmy TERMA. Organizatorem i inicjatorem spotkania była dr Katarzyna Zwolińska-Mirek, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

Podczas wykładu, oprócz prezentacji założeń metodyki oraz urządzenia do terapii skolioz SKOL-AS, zostały również zaprezentowane uczestnikom urządzenia do kinezyterapii: AVIOR do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego, DRACO do rehabilitacji stawu skokowego oraz PICTOR do rehabilitacji stawów nadgarstkowych.

Na wykładzie była duża grupa wykładowców i studentów 2 i 3 roku studiów na kierunku fizjoterapia. W przypadku aparatu SKOL-AS uczesticy aktywnie brali udział w prezentacji, zadawali wiele pytań o metodykę terapii skolioz z wykorzystaniem aparatu i różnice względem innych urządzeń bądź metod terapeutycznych.