XXIV Kongres Balneologiczny Świeradów-Zdrój

XXIV Kongres Balneologiczny odbywał się w dniach 5-8 września 2013 r. w Świeradowie-Zdroju. Zorganizowany był tradycyjnie przez Polskie Towarzystwo Balneologii i Medycyny Fizykalnej, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Katedrę i Zakład Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK. Tematyka kongresu kierowana była do balneologów i lekarzy wszystkich specjalności, pracujących w uzdrowiskach i ośrodkach pozauzdrowiskowych.

 

Międzynarodowy kongres odbywał się w malowniczym Świeradowie-Zdroju, położonym w sercu gór Izerskich.

Wiodącą tematyką kongresu była reumatologia uzdrowiskowa, pozostałe sesje dotyczyły natomiast fizykoterapii, klimatologii, balneoterapii, balneochemii oraz geologii uzdrowiskowej.

Grono znamienitych specjalistów przybyłych do Świeradowa-Zdroju, przedstawiciele NFZ oraz Ministerstwa Zdrowia, dzielili się wiedzą w pięknym Domu Zdrojowym. Na przylegającym tarasie, w otoczeniu parku, znajdowała się powierzchnia wystawiennicza, gdzie prezentowaliśmy urządzenia do kinezyterapii TERMA. Jeżeli chodzi o rehabilitację kończyny dolnej, zaprezentowaliśmy znany już aparat do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego AVIOR, który m.in. pracuje w uzdrowisku w Świeradowie oraz Ciechocinku, najnowszy DRACO. PICTOR, do rehabilitacji stawów nadgarstkowych, cieszył się dużym zainteresowaniem z uwagi na możliwość kompleksowej rehabilitacji, prostotę obsługi oraz konkurencyjną cenę. Prototyp platformy balansowej AURIGA oraz APUS do ćwiczeń w podwieszeniu również zostały docenione. Cieszy nas pozytywna opinia znakomitych specjalistów, którzy odwiedzili Świeradów-Zdrój i nie możemy doczekać się kolejnej edycji.