AVIOR w kurorcie

Oddział rehabilitacji stacjonarnej „NEPTUN” specjalizuje się  w zróżnicowanych zabiegach leczniczych i rehabilitacyjnych. Dzięki połączonemu działaniu zabiegów fizykoterapii, hydroterapii, balneoterapii, światłolecznictwa, masaży, ćwiczeń leczniczych, odpowiedniej diety i rekreacji na plaży lub w sosnowych, nadmorskich lasach kuracjusze nasi mogą zmniejszyć swe dolegliwości bólowe, powstrzymać postęp chorób zwyrodnieniowych, podnieść sprawność mięśni, stawów, wydolność serca i płuc.

 

Nie tylko otoczenie Oddziału zwraca uwagę, ale również wyposażenie i obsługa. Przestronne, widne   i wygodne sale, życzliwi fizjoterapeuci, bogata oferta zabiegowa.

Nasi pacjenci to głównie ortopedia, więc AVIOR jest nam bardzo potrzebny – informuje Aleksandra Gościńska, koordynator działu rehabilitacji NZOZ „NEPTUN” – Leczymy również pacjentów neurologicznych oraz po zabiegach neurochirurgicznychW okresie od stycznia do maja opiekujemy się około 140-160 pacjentów/miesięcznie i drugie tyle odwiedza nas w drugiej połowie roku. W czasie wakacji organizujemy dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, gdzie program usprawniania zdrowotnego  dobrany jest indywidualnie dla każdego małego pacjenta – dodaje.

Doskonale wyposażone sale do kinezyterapii uzupełnione zostały o aparat AVIOR, przeznaczony do rehabilitacji biernej, czynnej i oporowej stawu skokowego oraz kolanowego.

Aparat AVIOR jest prosty w obsłudze, pacjent ćwiczy sam, więc dla nas w tym momencie jest właściwie bezobsługowy. Zauważyłam również, że nie ma na rynku drugiego urządzenia do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego, które łączyłoby w sobie możliwość rehabilitacji zarówno biernej, jak i czynnej – zauważa Aleksandra Gościńska.

Mamy wielu pacjentów po alloplastyce stawów kolanowych i urazach stawów skokowych – wyjaśnia Michał Suliga, fizjoterapeuta. – Będą oczywiście ćwiczyli na AVIORze.

W rozległych przestrzennie obiektach doskonale sprawdza się mobilność aparatu AVIOR.

Nasz ośrodek jest duży, a jednak nie mamy problemu z transportem AVIORa z sali do sali, ponieważ jest mobilny dzięki solidnym kółkom. Nie trzeba więc dźwigać, a w naszym zawodzie to ważne – podkreśla . – Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z urządzenia – ocenia Aleksandra Gościńska.

Największą zaletą aparatu AVIOR jest jego prostota i łatwość obsługi – ocenia ordynator oddziału rehabilitacji, lek. med. Krzysztof Weselak. –Jest bardzo solidny i estetyczny. Bardzo dobrze ustawione  zakresy ruchu oraz osie pokrywają się z anatomicznymi, dzięki temu pacjent może ćwiczyć sam i jest absolutnie bezpieczny. To jedyny aparat na rynku, który pozwala na realizację ćwiczeń zarówno biernych, jak i czynnych oraz oporowych. Zauważam w nim również naturalny element biofeedback w oparciu o  stretching i regresję – pacjent samodzielnie czuje, jakiej siły potrzeba, by efektywnie realizować proces rehabilitacji. To zwiększa świadomość, a tym samym poprawia efekty.

N.Z.O.Z. "NEPTUN"
Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej
82-103 Jantar, ul. Rybacka 15

tel: 055 / 245-01-45
fax: 055 / 245-01-36
e-mail: info@nzozneptun.pl