Bogata oferta rehabilitacyjna w Sanatorium „Włókniarz”

Sanatorium „Włókniarz” to jeden z najnowocześniejszych obiektów w kraju. Mieści się w zagłębiu uzdrowiskowym, w miejscowości Busko-Zdrój. Swoją bazę sprzętową Sanatorium wzbogaciło o urządzenie do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego AVIOR oraz PICTOR do rehabilitacji stawów nadgarstkowych.

 

W Sanatorium „Włókniarz” kuracjusze mogą korzystać z niezwykle bogatej i nowoczesnej bazy zabiegowej. Placówka zajmuje się leczeniem chorób: reumatologicznych, ortopedyczno-urazowych, układu nerwowego, skóry, układu wydzielania wewnętrznego, przemiany materii oraz przyzębia. Sanatorium „Włókniarz” przyjmuje około 60% pacjentów komercyjnych, tzn. korzystających z pobytów pełnopłatnych.

Sanatorium oferuje przede wszystkim najwyższej jakości balneoterapię: kąpiele siarczkowe, jodobromowe, kwasowęglowe mokre i suche. Dostępne jest również leczenie borowiną, które cieszy się dużym uznaniem kuracjuszy. Hydroterapia prowadzona w postaci hydromasaży, kąpieli perełkowych i wirowych oraz tzw. biczy wodnych, wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Sanatorium prowadzi również krioterapię oraz szczyci się bogatą ofertą w zakresie masaży, fototerapii i elektroterapii. We „Włókniarzu” działa również Medi-Spa, gdzie kuracjusze mogą korzystać z masażu „magicznymi” kamieniami, Aqua Massage, z zabiegów w kapsule młodości, Power Slim, mechanoterapii, kąpieli solno-algowych, groty solnej oraz wielu innych.

Kuracjusze Sanatorium „Włókniarz” mogą nie tylko uzyskać kompleksową i fachową opiekę medyczną, ale również skorzystać z rozmaitych imprez rozrywkowych, spotkań autorskich, koncertów, prelekcji lub pogadanek lekarskich organizowanych przez dział KO. Dla miłośników książki czynny jest punkt biblioteczny, a dla amatorów turystyki organizowane są wycieczki autokarowe.

Takie skojarzone działanie zabiegów oraz wypoczynek i specyficzne działanie mikroklimatu Buska-Zdroju zapewniają szybki powrót do sprawności ruchowej leczonych u nas pacjentów – informuje Grzegorz Durnoga, Kierownik Zakładu Przyrodoleczniczego, fizjoterapeuta z wieloletnią praktyką w zawodzie.

W zakresie kinezyterapii, prowadzone są ćwiczenia indywidualne w dużych, widnych i przestronnych salach. Kuracjusze z pomocą nadzorujących fizjoterapeutów, zaangażowani w ćwiczenia wracają do sprawności ruchowej. Sala do kinezyterapii została doposażona o urządzenie AVIOR do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego oraz PICTOR do rehabilitacji stawów nadgarstkowych.

    

Przestronna sala do kinezyterapii w Sanatorium "Włókniarz"                                                                                                                         Aparat do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego AVIOR

W tym samym czasie na sali do kinezyterapii może ćwiczyć około 60 pacjentów – informuje Grzegorz Durnoga. – W takiej sytuacji potrzebujemy pewnych, intuicyjnych w obsłudze i skutecznych urządzeń. AVIOR i PICTOR są właśnie takimi urządzeniami – ocenia.

Oba urządzenia wykorzystywane są w Sanatorium „Włókniarz” codziennie.

Największą zaletą urządzeń AVIOR i PICTOR w mojej ocenie jest możliwość prowadzenia rehabilitacji samowspomaganej w pierwszym okresie terapii – ocenia Grzegorz Durnoga.  – Najważniejsza jest możliwość dozowania ćwiczeń poprzez ruch samowspomagany. Pacjent sam określa granice bólowe, stopniowo zwiększa zakres ruchomości w stawie kolanowym i skokowym, nie blokuje ruchu. To samo ma miejsce w przypadku ćwiczeń stawów nadgarstkowych na urządzeniu PICTOR. Pacjenci są zadowoleni, chętnie ćwiczą na urządzeniu AVIOR, czuję się bezpiecznie. Wszystko to sprawia, że efekty rehabilitacji są lepsze i szybciej osiągalne. To novum jeżeli chodzi o urządzenia o tym przeznaczeniu – podkreśla.  – To, co również uważam za niewątpliwy atut urządzeń AVIOR i PICTOR to przystępna cena, przez co więcej placówek może pozwolić sobie na ich zakup – ocenia Grzegorz Durnoga.

Pacjenci najbardziej lubią ćwiczenia samowspomagane w zakresie zginania i prostowania w stawie kolanowym – ocenia Anna Baran, fizjoterapeutka w sanatorium „Włókniarz”. – Pacjentom wyraźnie poprawiają się zakresy ruchu w stawach, a widząc postęp, coraz chętniej ćwiczą – podsumowuje. 

Grzegorz Durnoga przygotowuje się do ćwiczeń stawów nadgarskowych w aparacie PICTOR.

Leczenie w Sanatorium „Włókniarz” sprzyja uzyskaniu równowagi psychofizycznej, powoduje poprawę ogólnej kondycji pacjentów, pobudza naturalne mechanizmy obronne, co umożliwia szybki powrót do zdrowia i pełnej aktywności zawodowej.

Jesteśmy przekonani, że unikalna woda siarczkowa – naturalny surowiec leczniczy Buska-Zdroju oraz kompleksowość i skuteczność zabiegów zdecydują o wyborze tego sanatorium jako miejsca leczenia i wypoczynku – podsumowuje Grzegorz Durnoga.

 

Sanatorium "Włókniarz"
28-100 Busko - Zdrój
ul. Rokosza 1

Centrala: 41 3707000

http://wlokniarz.pl/