Gdy rehabilitacja jest wyzwaniem

– Dopiero teraz powoli wracam do sprawności. Nigdy nie będzie ona już stu procentowa ale wierzę, że będzie coraz lepiej – podkreśla Pan Grzegorz, który od osiemnastu lat boryka się z problemem skutecznej rehabilitacji kończyny dolnej po urazie powstałym na skutek wypadku podczas pełnienia służby wojskowej. Ćwiczył na dwóch urządzeniach, DRACO do rehabilitacji stawu skokowego i AVIOR do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego. Jaka jest jego opinia w przypadku tak trudnej rehabilitacji?

 

– Do 2011 roku ogromnym problemem był narastający ból kolana, jednak niestety specjaliści nie byli w stanie poprawnie zdiagnozować jego przyczyny – wspomina Pan Grzegorz.

Po wielu poszukiwaniach pacjent w końcu trafił do specjalisty, który skierował go najpierw na artroskopię zwiadowczą w celu określenie stopnia zniszczenia stawu. Niestety wynik nie był pomyślny. W efekcie badania Pan Grzegorz musiał przejść implantację endoprotezy częściowej, przesunięcie guzowatości kości piszczelowej, aż w końcu wszczepiono endoprotezę totalną stawu kolanowego.

– Pech chciał, że pojawił się problem z rotacją, więc musiałem przejść kolejny poważny zabieg - rewizję endoprotezy – wspomina Pan Grzegorz. – W międzyczasie były jeszcze dwie artroskopie. Wszystko to w ciągu 4 ostatnich lat. Nastąpił więc spory zanik mięśni i Państwa urządzenia rehabilitacyjne były niezwykle przydatne, aby walczyć o sprawność – ocenia. – Rehabilitacja była utrudniona ze względu na duże problemy z poruszaniem się. Właściwie korzystałem jedynie z rehabilitacji stacjonarnej w Gdyni-Witomino. Tam miałem wszystko na miejscu.

 

W roku 2014 Pan Grzegorz korzystał z urządzenia DRACO, przeznaczonego do rehabilitacji stawu skokowego, z którego był bardzo zadowolony. Skontaktował się z nami w celu uzyskania informacji, gdzie można poćwiczyć na naszych aparatach. Potem już poszło szybko, AVIOR (rehabilitacja stawu skokowego i kolanowego) pojechał do przychodni NZOZ ,,Zakład Rehabilitacji Oddział Szpitalny ul. Chwarznieńska 136/138 w Gdyni, gdzie Pan Grzegorz podczas swojego pobytu po kolejnej operacji endoprotezy kolana, ćwiczył po dwie godziny dziennie pod okiem terapeutów.

Dostarczył nam wiele spostrzeżeń wynikających z samodzielnej obsługi urządzenia, a – co najważniejsze – zarówno on, jaki terapeuci, byli bardzo zadowoleni z efektów rehabilitacji.

– Dopiero teraz powoli wracam do sprawności. Nigdy nie będzie ona już stu procentowa ale wierzę, że będzie coraz lepiej – podkreśla Pan Grzegorz.

 

Zachęcamy więc do zapoznania się z oceną urządzenia do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego AVIOR i opinią Pana Grzegorza:

 

Po trzech dniach intensywnych ćwiczeń AVIOR sprawia bardzo korzystne wrażenie. Z satysfakcją obserwuję pracę moich zaniedbanych mięśni. Fantastyczna jest funkcja dla stawu skokowego. Chodzi o ruchy boczne. Dotychczas miałem duży problem w każdym zakładzie by mój staw, mający zwyrodnienia po złamaniu kostki, rozruszać. Urządzenie AVIOR zapewnia mi rehabilitację także tego schorzenia.

Moim zdaniem gumy mogłyby być mocniejsze tak, by dawały większy opór. Być może to kwestia mojego osobistego odczucia, ale mam wrażenie, że mimo dość osłabionej nogi mógłbym na tych szarych gumach machać godzinami. Obsługa jest dość prosta i intuicyjna. Moim zdaniem AVIOR jest bardzo dobrym urządzeniem z uwagi na swoją wielofunkcyjność. Można łatwo zmieniać opcje treningowe, nie wstając nawet z krzesła”.