ORSMED Chojnice inwestuje w nowoczesne technologie

Centrum Medyczne ORSMED powiększyło ofertę w zakresie kinezyterapii o ćwiczenia na urządzeniach DRACO i PICTOR oraz terapię skolioz z wykorzystaniem metodyki i aparatu SKOL-AS.

 

Centrum Medyczne ORSMED to placówka o szerokim zakresie usług; od stomatologii i ortodoncji poprzez ortopedię, urologię, kardiologię, chirurgię, dietetykę, po medycynę sportową i rehabilitację. Ta prowadzona jest w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej, sportowej, dzieci i młodzieży, urologicznej oraz technik masażu. Centrum inwestuje w zaawansowany technologicznie sprzęt oraz stale rozwija swoją ofertę usług medycznych.

Placówka wyposażona jest w nowoczesne urządzenia zarówno do fizyko-, jak i kinezyterapii. Jednymi z tych urządzeń są DRACO do rehabilitacji stawu skokowego oraz PICTOR do rehabilitacji stawów nadgarstkowych. W zakresie rehabilitacji dzieci i młodzieży w ORSMED można skorzystać z terapii skolioz z wykorzystaniem urządzenia SKOL-AS.

3x3colpa010745.jpg    3x3colpa010752.jpg

Terapeutka Centrum Medycznego ORSMED Natalia Wiluś przy urządzeniu do terapii skolioz, SKOL-AS.

Placówka jest bardzo aktywna w kwestii działań związanych z profilaktyką i promocją zdrowia, prowadzonych na terenie Chojnic. Prowadzona była akcja obejmująca wszystkie klasy trzecie szkół podstawowych w Chojnicach, których uczniowie mogli bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych pod kątem stomatologicznym i ortopedycznym. Poza oceną zgryzu i stanu jamy ustnej dzieci, oceniana była szczegółowo postawa dzieci, pod kątem wykrywania skoliozy i zniekształceń kończyn dolnych. Rodzice po wykonanym badaniu otrzymywali szczegółowe zalecenia w kwestii dalszego postępowania.

thumb_pa010757.jpg

Przemysław Gliszczyński, współwłaściciel ORSMED

– Akcja badań profilaktycznych prowadzona była przez kilka miesięcy na terenie całych Chojnic – informuje Przemysław Gliszczyński, współwłaściciel ORSMED. – Przebadaliśmy grupę zgłoszonych do nas dzieci i uważamy, że wciąż jest zbyt niska świadomość konieczności dbania o profilaktykę zdrowotną dzieci – ocenia.

Terapia skolioz prowadzona jest z wykorzystaniem aparatu i metodyki SKOL-AS.

ORSMED wspiera również rehabilitację sportową zawodników drużyn: piłkarskiej MKS Chojniczanka oraz futsalowej Red Devils. Sportowcy cierpią najczęściej na urazy stawu skokowego i wówczas przywracają sprawność wykorzystując możliwości urządzenia DRACO.

3x3colpa010740.jpg

-  Pacjent w naszej placówce nigdy nie jest pozostawiony sam sobie i chociaż DRACO daje ćwiczącemu samodzielność, terapeuta stale nadzoruje przebieg rehabilitacji, zachęcając pacjenta do osiągania lepszych efektów – wyjaśnia Przemysław Gliszczyński. 

Urządzenie PICTOR do rehabilitacji stawów nadgarstkowych jest wykorzystywane rzadziej niż DRACO, z uwagi na mniejszą częstotliwość występowania urazów kończyn górnych niż dolnych wśród pacjentów ORSMED.

3x3colpa010737.jpg

– PICTOR jest łatwy w obsłudze, intuicyjny i daje samodzielność pacjentowi, jednocześnie pozwalając terapeucie kontrolować przebieg usprawniania – ocenia Przemysław Gliszczyński.

3x3colpa010754.jpg    3x3colpa010758.jpg

Terapia ultradźwiękowa                                                                           Krioterapia ciekłym azotem

3x3colpa010759.jpg    3x3colpa010766.jpg

Fala uderzeniowa                                                                            Recepcja Centrum Medycznego ORSMED

 

Metoda leczenia z wykorzystaniem fali uderzeniowej jest skutecznym sposobem terapii stosowanej najczęściej w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych ścięgien, w schorzeniach skóry, mięśni, kości i więzadeł. Kriostymulacja to leczenie zimnem jest metodą oraz powszechniej stosowaną w leczeniu m.in. chorób układu ruchu, reumatycznych, urazów, obrzęków, oparzeń, itp.

3x3colpa010748.jpg

Centrum Medyczne ORSMED

ul. Przemysłowa 3

89-600 Chojnice 

Rejestracja: Tel. (52) 33 55 444

e-mail: info@orsmed.pl

http://www.orsmed.pl