Urządzenie PICTOR umożliwia wykonywanie ćwiczeń samowspomaganych oraz czynno-oporowych w obrębie stawu nadgarstkowego, a także ćwiczeń ruchów obrotowych przedramienia.

Dzięki swojej adaptacyjności urządzenie umożliwia wykonywanie trzech niezależnych przemieszczeń w anatomicznych osiach stawów: zginania i prostowania, przywodzenia oraz odwodzenia, a także nawracania i odwracania przedramienia. Pozwala to na kompleksową rehabilitację stawów nadgarstkowych w strukturze jednego urządzenia.


PICTOR pozwala na odciążenie rehabilitanta przy pracy, który jednocześnie może poświęcić czas kilku pacjentom. Pacjent natomiast, pracując sam, samodzielnie określa granice bólowe, dopasowując zakresy ruchu do swoich możliwości, co zmniejsza stany lękowe oraz dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki ćwiczeniom samowspomaganym, pacjent stopniowo uruchamia niesprawny nadgarstek, wprawiając go w ruch przy pomocy drugiej, zdrowej kończyny.


PICTOR polecany jest do rehabilitacji różnego typu urazów stawu nadgarstkowego, zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych. Stosowany również w leczeniu dysfunkcji nadgarstka i dłoni na tle neurologicznym oraz przy zaniku mięśni jako efekt dłuższego unieruchomienia stawów. Idealny do uzdrowisk i szpitali, gabinetów, klinik rehabilitacyjnych oraz jako urządzenie do ćwiczenia w domu.

Ergonomiczny design zapewnia wygodę użytkowania oraz estetykę urządzenia.
Urządzenie może zostać wyposażone w aplikację biofeedback, który uzbraja proces rehabilitacji w sprzężenie zwrotne, stymulujące układ nerwowy, zwiększając tym samym efektywność rehabilitacji oraz wpływając na komfort ćwiczenia.

 

 

Zakresy ruchu:

900 zginanie w stawach nadgarstkowych

900 prostowanie w stawach nadgarskowych

720 przywodzenie w stawach nadgarstkowych w płaszczyźnie strzałkowej

900 odwodzenie w stawach nadgarstkowych w płaszczyźnie strzałkowej

1800 ruchy rotacyjne przedramienia

 

Parametry techniczne:

Wymiary:

Szerokość: 877 mm

Długość:  492 mm

Wysokość: 275 mm

Waga: 17 kg

 

 

3x3colppp.pngUrządzenie PICTOR zostało wyróżnione w konkursie PARP Polski Produkt Przyszłości