Opis urządzenia

Urządzenie PICTOR umożliwia wykonywanie ćwiczeń samowspomaganych oraz czynno-oporowych w obrębie stawu nadgarstkowego, a także ćwiczeń ruchów obrotowych przedramienia.

Dzięki swojej adaptacyjności urządzenie umożliwia wykonywanie trzech niezależnych przemieszczeń w anatomicznych osiach stawów: zginania i prostowania, przywodzenia oraz odwodzenia, a także nawracania i odwracania przedramienia. Pozwala to na kompleksową rehabilitację stawów nadgarstkowych w strukturze jednego urządzenia.


PICTOR pozwala na odciążenie rehabilitanta przy pracy, który jednocześnie może poświęcić czas kilku pacjentom. Pacjent natomiast, pracując sam, samodzielnie określa granice bólowe, dopasowując zakresy ruchu do swoich możliwości, co zmniejsza stany lękowe oraz dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń. Dzięki ćwiczeniom samowspomaganym, pacjent stopniowo uruchamia niesprawny nadgarstek, wprawiając go w ruch przy pomocy drugiej, zdrowej kończyny.


PICTOR polecany jest do rehabilitacji różnego typu urazów stawu nadgarstkowego, zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych. Stosowany również w leczeniu dysfunkcji nadgarstka i dłoni na tle neurologicznym oraz przy zaniku mięśni jako efekt dłuższego unieruchomienia stawów. Idealny do uzdrowisk i szpitali, gabinetów, klinik rehabilitacyjnych oraz jako urządzenie do ćwiczenia w domu.

Ergonomiczny design zapewnia wygodę użytkowania oraz estetykę urządzenia.
Urządzenie może zostać wyposażone w aplikację biofeedback, który uzbraja proces rehabilitacji w sprzężenie zwrotne, stymulujące układ nerwowy, zwiększając tym samym efektywność rehabilitacji oraz wpływając na komfort ćwiczenia.

Zakresy ruchu i sposoby wykonywania ćwiczeń:

prostowanie
  • 90 stopni - zginanie i prostowanie w stawie nadgarstkowym (samowspomagane, czynne i czynno-oporowe),
  • 72 stopnie - przywodzenie w stawie nadgarstkowym w płaszczyźnie strzałkowej (samowspomagane, czynne i czynno-oporowe),
  • 90 stopni - odwodzenie w stawie nadgarstkowym w płaszczyźnie strzałkowej (samowspomagane, czynne i czynno-oporowe),
  • 90 stopni - nawracanie i odwracanie przedramienia (samowspomagane, czynne i czynno-oporowe).

Wskazania

  • Urazy chrząstki i ścięgna,
  • Nadwyrężenia i naciągnięcia mięśni oraz więzadeł,
  • Skręcenia,
  • Zwichnięcia,
  • Złamania.

Parametry techniczne

Wymiary:

- szerokość 620 mm,
- długość 240 mm,
- wysokość 360 mm.

Masa: 17 kg

Filmy

Rehabilitacja stawów nadgarstkowych. Spróbuj z PICTOREM!

`

Znajdz specjalistę

Zobacz Pełną Listę Ukryj listę