Dyskusje o rehabilitacji

NAVITA Centrum Terapeutyczne w Toruniu to wyjątkowe miejsce. Tworzy je grupa specjalistów, dla których pomoc pacjentom to pasja życia. W oparciu o specjalnie przygotowany, indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego program terapeutyczny, dokładają wszelkich starań w celu uzyskania najlepszego efektu. Spotkania z rodzinami pacjentów oraz samymi pacjentami to momenty, gdy widać wzajemną życzliwość i porozumienie w walce o wspólny cel. Udział biorą chętnie nie tylko rodzice, ale również specjaliści zainteresowani metodami pracy, jakie stosują terapeuci w NAVITA.

Podczas II Panelu Dyskusyjnego zostały poruszone takie tematy, jak: innowacyjność w korekcji skolioz – metodyka i aparatura SKOL-AS oraz AQUILA – reedukacja chodu i przywrócenie podstawowych funkcji lokomocji u dzieci m.in. z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Prezentowane były również: urządzenie do rehabilitacji stawu skokowego i kolanowego AVIOR oraz aparat do rehabilitacji stawu nadgarstkowego PICTOR.

Urządzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, jak i dzieci.  W miłej, ciepłej atmosferze, testowane były AQUILA i SKOL-AS. Uczestnicy zadawali dużo pytań, interesowali się możliwościami, jakie dają urządzenia. Dziękujemy NAVITA Centrum Terapeutycznemu za organizację Panelu i niezapomniane spotkanie. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne inicjatywy będą jeszcze bardziej pozytywne!