Ławka sensoryczna firmy Terma laureatem I nagrody w konkursie Lider dostępności Priorytetowych branż

Ławka sensoryczna firmy Terma została uhonorowana tytułem I nagrody w konkursie Lider dostępności Priorytetowych branż jako produkt doceniony z uwagi na dostępność dla osób o różnym poziomie sprawności.

 

Podczas uroczystego rozdania nagród w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak mówił o roli produktów i usług spełniających kryteria dostępności dla osób o różnym poziomie sprawności, a także o konieczności projektowania i wprowadzania na rynek tego typu produktów.

- Promujemy takie inicjatywy, jak i produkty i usługi oparte na idei projektowania uniwersalnego, czyli dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Te inicjatywy są niezwykle istotne, ponieważ nawet 30% naszego społeczeństwa może mieć problemy z dostępem do usług i produktów. Są to nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale także seniorzy. Dlatego konkurs „Lider dostępności priorytetowych branż” jest dla nas bardzo ważny - podkreślał minister Jacek Tomczak.

 

 

Ławka dostępna sensoryczna to innowacyjny produkt - ławka parkowa dostosowana ergonomicznie do potrzeb osób starszych, a także z różnego rodzaju niepełnosprawnościami ruchowymi, pozwalająca także na łatwy transfer osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim z wózka na ławkę i odwrotnie. W przeciwieństwie do popularnych ławek z podłokietnikami, które nie spełniają swojej funkcji w wystarczający sposób z uwagi na brak wyprofilowania siedziska, ergonomia ławki dostępnej sensorycznej znacząco ułatwia korzystanie praktycznie wszystkim użytkownikom. Posiada także specjalne podłokietniki ułatwiające zarówno siadanie, jak i wstawanie z ławki, jak i wspomniany transfer z wózka inwalidzkiego. 

Elementem innowacyjnym jest także panel środkowy wypełniony elementami zróżnicowanymi sensorycznie, wspierający integrację sensoryczną oraz atrakcyjny dla dzieci.

Ławki montowane są zarówno w parkach, jak i ogrodach sensorycznych, na placach zabaw oraz w innych przestrzeniach ogólnodostępnych, jako produkt uniwersalny.