Zbiórka na huśtawkę integracyjną dla Maksa

Trwa świąteczna zbiórka na zakup huśtawki integracyjnej dla Maksa i innych dzieci z niepełnosprawnością ze Sławna. Każda pomoc się liczy!

Firma FLOWAIR już od 2017 roku lat z wspiera akcje pomocy osobom najuboższym i potrzebującym. Na przestrzeni ostatnich lat, z własnej inicjatywy dwukrotnie nieśliśmy pomoc rodzinom w ramach akcji Szlachetna Paczka, po raz drugi spełniamy też marzenia dzieci uczestnicząc w Akcji Gwiazdor. Za każdym razem nasza pomoc trafia bezpośrednio do potrzebujących.

- W tym roku, bazując na naszym doświadczeniu charytatywnym, po raz pierwszy postanowiliśmy być inicjatorem akcji, która będzie mogła połączyć firmy z branży HVAC- mówi Katarzyna Drzewiecka, Marketing area manager z firmy Flowair. - Pragniemy zrobić coś więcej, sami nie damy rady. Potrzebujemy Waszej pomocy, aby móc zrealizować to marzenie!

Firma Flowair zanicjujowała zrzutkę na sprzęt rehabilitacyjny – huśtawkę na wózek inwalidzki dla Maksa, chłopca z jednego z najbiedniejszych ośrodków pomocy w Polsce. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Koszalinie na co dzień zapewnia pomoc i opiekę kilkuset podopiecznym, w tym wielu dzieciom chorym terminalnie. 13-letni Maks cierpi na Zespół Leigha (encefalopatię martwiczą). To okrutna śmiertelna choroba, która zabrała już jego siostrę Polę. Z każdym dniem choroba odbiera mu siły. Rehabilitacja to dla niego konieczność. Jedyne co można zrobić, to powstrzymać postęp choroby. Maks, podobnie jak inne dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich, nie ma możliwości korzystania z atrakcji na świeżym powietrzu. Place zabaw są dla niego niedostępne. Podczas, gdy tak ważna jest dla niego każda chwila, huśtawka pomoże mu w terapii sensorycznej, a także umożliwi kontakt z innymi dziećmi. Huśtawka to urządzenie o którym od lat myśleli jego rodzice, dla Maksa to marzenie życia!

Więcej na temat akcji oraz historii Maksa tutaj: link

 

Jak można pomóc?

Wpłacając dowolną kwotę na:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie Bank PEKAO SA

Nr konta: 25 1240 3653 1111 0000 4188 3370

Tytuł: Huśtawka integracyjna dla Maksa