3D konfigurator

Opis

  • Kolejka integracyjna TERMA to urządzenie pełniące funkcję terapeutyczną i zabawową jednocześnie. Poza ośrodkami rehabilitacji, nadaje się doskonale na publiczne place zabaw, do szkół i przedszkoli, w których są dzieci o różnym poziomie sprawności, a także do parków rozrywki i placów zabaw na terenie atrakcji turystycznych.

 

  • Kolejka integracyjna TERMA to urządzenie w formie karuzeli napędzanej przy pomocy rotorów, jednostanowiskowych lub dwustanowiskowych. Urządzenie nie posiada barier w dostępie i przeznaczone jest do użytku jednocześnie dla użytkowników pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnościami, także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 

  • Dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie cenny jest aspekt „sprawczości” polegający na wprawianiu koła w ruch poprzez wykonywanie ćwiczeń na rotorze do kończyn górnych. 

 

  • Na urządzeniu jednocześnie mogą bawić się osoby z niepełnosprawnością , także na wózkach inwalidzkich, razem z osobami pełnosprawnymi w różnej konfiguracji tych użytkowników.

 

  • Urządzenie wyposażone jest w dwa siedziska, na których mieszczą się 2 osoby, które nie obsługują rotorów.

 

  • Na urządzeniu jednocześnie może obsługiwać rotory 6 osób. Urządzenie może zostać uruchomione już przez 1 osobę. Na urządzeniu może znajdować się jednocześnie 20 osób.

 

  • Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN 1176.
  • Cena 95 000 zł netto + 23% VAT. Nie zawiera ceny transportu i montażu (wyceniane indywidualnie).

 

Rehabilitacja

Urządzenie polecane jest dla osób pełnosprawnych, a także dla osób z niepełnosprawnością skutkującą poruszaniem się na wózku inwalidzkim, niepełnosprawnością intelektualną, cierpiącym na zaburzenia neurologiczne (udary, SM) wpływające na ograniczenie sprawności, utratę koordynacji.
 

Rehabilitacja neurologiczna Kinezyterapia
Stymulacja układ nerwowego w przypadku porażeń i niedowładów dzięki użyciu rotora. Możliwość wykonywania ruchów wspomaganych w sytuacji, gdy rotor napędza użytkownik pełnosprawny, a osoba z niepełnosprawnością wykonuje ruch bez użycia siły, ale dzięki temu odtwarza kontrolę nerwowo-mięśniową. Wskazaniem do stosowania rotorów są: stwardnienie rozsiane, stany po udarze mózgu, przy porażeniu dwukończynowym, porażeniu spastycznym, chorobie Parkinsona oraz innych chorobach neurologicznych i mięśniowo - neurologicznych. Napędzanie ruchu urządzenia siłą własnych mięśni daje poczucie sprawczości, które jest bardzo ważne w terapii niepełnosprawności intelektualnych, a także daje możliwość treningu samodzielności.  Mechanizm rotoru rehabilitacyjnego pozwala na wprowadzenie w ruch obrotowykoła urządzenia przy użyciu manetek napędzanych siłą kończyn górnych. W ruch zaangażowanych jest szereg grup mięśniowych końćzyn górnych -  agonistycznych i antagonistycznych – współdziałających ze sobą oraz wykonujących ruch przeciwny – wyprost/ zgięcie (w stawie barkowym, łokciowym oraz nadgarstkowym). Możliwość wykonywania ruchów wspomaganych w sytuacji, gdy rotor napędza użytkownik pełnosprawny, a osoba z niepełnosprawnością wykonuje ruch bez użycia siły, ale dzięki temu odtwarza zakresy prawidłowe zakresy ruchu w stawach, pracuje nad koordynacją ruchu naprzemiennego.

Parametry techniczne

Materiały:

Konstrukcja: profile stalowe z podkładem epoksydowym, malowane i lakierowane proszkowo
Platforma: płyta HPL

Zabudowa: płyta HDPE
Fundamenty: beton klasy min B-15

 

Wymiary i parametry:

Wymiary zewnętrzne urządzenia: średnica 4705 mm

Wysokość urządzenia od poziomu gruntu: 1304 mm

Masa urządzenia bez fundamentów: 2100 kg

Głębokość fundamentowa:  604-704 mm, regulowane na stopach poziomujących

 

Dodatkowe informacje:

Wysokość swobodnego upadku:  brak
Wymiary strefy bezpieczeństwa: promień 2000 mm od krawędzi platformy obrotowej urządzenia


Powierzchnia strefy funkcjonalnej: 61 m2